DOSTIHY

Vizitky účastníků dostihu plnokrevných achaltekinských koní

„CENA BOINOU“ – závodiště Pardubice 13.6.2009

1. DUBLER, plavák, nar. 2003 v hřebčíně Akhalt-Service, Rusko, majitel Petra Marešová

Tento dostih je prvním životním startem Dublera, ve kterém se bude seznamovat s dostihovou atmosférou a prostředím. Do budoucna budou jeho distančním optimem pravděpodobně delší vzdálenosti. Otcem Dublera je na dráze nestartovavší hřebec 1195 Ekemen (linie El), matkou klisna 2724 Dogadka, která jako dvouletá absolvovala tři starty na dráze v Tbilisi, v nichž získala jedno třetí místo. V sedle Dublera je žk. Lucie Danišová, která v loňském roce v sedle Germese obsadila v Ceně Boinou druhé místo.

2.MINGAM, zl. plavák, nar. 1996 v hřebčíně Akhalt-Service, Rusko, majitel Petra Marešová  Mingam absolvoval v Rusku několik startů v nižších vytrvalostních soutěžích. V loňském roce se zúčastnil premiérového ročníku tohoto dostihu (na 1200m), kdy stylem start-cíl zvítězil. Jeho otec, 1069 Kortik startoval jako 2-4letý na drahách v Krasnodaru a v Tbilisi. Ze čtrnácti startů vytěžil jedno vítězství a sedm umístění, nejlepších výsledků dosáhl na mílové distanci. Mingamova matka, 2841 Mimoza, na dráze nestartovala. V sedle Mingama se objeví jeho „stálá“ jezdkyně, Kateřina Hájková, která ho v loňském roce doprovázela na cestě k vítězství.

3. DAMASK, tm. plavák, nar. 2003 v hřebčíně Akhalt-Service, Rusko, majitel Zdenka Skopalová      Damask se zúčastnil loňského ročníku „Ceny Boinou“, kdy obsadil 4. místo. Mílová distance by mu měla sedět více. Jeho otec 1122 Aksum nebyl na dráze prověřen, nicméně Aksumův syn Galsum doběhl druhý v loňské Velké letní ceně (1600m) na dráze v Pjatigorsku. Damaskova matka 2698 Davenda na dráze nestartovala. V sedle Damaska je žk. Tomáš Vodrážka, pro něhož je to premiéra v sedle achaltekince.

4. POLOTLIZE, tm. plavák, nar. 1998  na farmě Chrastava, ČR, Rusko, majitel Farma GG      Polotlize má za sebou jeden úspěšný start ve vytrvalostním dostihu (2005), kdy na 50km trati získal druhé místo.  Pravidelně se účastnil ukázkových dostihů achaltekinců, v nichž získal jedno vítězství a jedno třetí místo. V loňském roce startoval v Ceně Boinou, kdy doběhl třetí. Polotlize je kůň s velkým srdcem, který může překvapit. V sedle Polotlizeho je žk. Veronika Fricová, poprvé startující na achaltekinci.